Zbiory winogron - informacje o winnicy

Newsy o winnicy

Zbiory w winnicy to proces zbierania winogron lub innych owoców i warzyw. Pierwsze zbiory następują zwykle wkrótce po zasadzeniu rośliny, zazwyczaj późnym latem lub wczesną jesienią, w zależności od rodzaju zbieranej rośliny. Po nich następują kolejne zbiory w późniejszym okresie cyklu wegetacyjnego.

Remont winnicy

Nowoczesna winiarnia potrzebuje dużo miejsca do przechowywania, dlatego do przechowywania swoich produktów wykorzystuje piwnice winiarskie oraz magazyny. Obecnie istnieje wiele różnych rodzajów winnic, które mają różne typy piwnic lub magazynów, w zależności od wymaganej przez nie wielkości i pojemności. Winiarnie potrzebują również specjalistycznych magazynów dla swojego asortymentu produktów i tutaj przydaje się piwnica winiarska, ponieważ mogą być używane do różnych rodzajów produktów.

Otwarcie nowej winnicy

Nowo otwarta winnica została założona z myślą o produkcji win wysokiej jakości. Właściciele starają się w pełni wykorzystywać regionalne odmiany winogron i metody produkcji, a także, w miarę możliwości, praktyki rolnictwa ekologicznego. Oprócz tych czynników, które sprawiają, że ich wina są wyjątkowe, planują otwarcie lokalnej restauracji, aby zapewnić doznania klientom, którzy chcą czegoś więcej niż tylko miejsca do degustacji i sprzedaży.

Jak założyć winnicę?

Pierwszym krokiem do założenia winnicy jest upewnienie się, że posiada się ziemię. Następnie należy wybrać rodzaj winogron lub win, na których będzie się skupiać winnica. Kolejnym krokiem jest podjęcie decyzji, czy projekt ten powinien obejmować więcej niż tylko jedną odmianę winogron, czy też wiele różnych - w takim przypadku proces przygotowania może trwać dłużej, ale za to przynieść ogólnie lepsze produkty winiarskie.

Musisz znajdować się także w klimacie o odpowiedniej temperaturze i opadach.

Inwestycja w winnicę się opłaca

Inwestowanie w winnice staje się coraz bardziej popularne ze względu na wiele korzyści, jakie oferują - zwłaszcza dla tych, którzy chcą czegoś więcej niż tylko dobrego wina!

W przeciwieństwie do innych inwestycji, w przypadku których zyski są widoczne dopiero po upływie lat lub dziesięcioleci (np. akcje), inwestowanie w takie miejsca jak winnice pozwala obserwować, jak ich pieniądze rosną w czasie, a także czerpać korzyści z regularnych wizyt przy wielkich okazjach, takich jak wesela.

Zbiory w winnicy

Zbiory to jeden z etapów procesu produkcji wina. Zbiory odbywają się zazwyczaj od końca września do 15 października, z pewnymi różnicami w zależności od klimatu i odmiany winogron.

Podczas zbioru winogron do produkcji wina plantatorzy często używają kombajnów mechanicznych, które mogą szybko odciąć kiście winogron na raz, lub zbieraczy, którzy indywidualnie wybierają poszczególne jagody do zbioru.

Winogrona dojrzewają

W przeciwieństwie do innych owoców i warzyw, winogrona mają bardzo długi sezon zbiorów. Winogrona zbiera się od późnego lata do wczesnej jesieni. Zbiory winogron mogą trwać miesiącami, ponieważ nie wszystkie winorośle dojrzewają jednocześnie; niektóre mogą być jeszcze zielone, podczas gdy inne są już dojrzałe i gotowe do zbioru!

Z tych pysznych jagód produkuje się wiele różnych win: wino czerwone, różowe lub białe, w zależności od sposobu fermentacji przy użyciu różnych szczepów drożdży oraz procesu dojrzewania.