Zwiedzanie winnicy – co zobaczyć?

Zwiedzanie winnicy
07-04-22 |
Dodany przez WinnicaZadora

Wycieczki do winiarni to jeden z najpopularniejszych celów podróży zarówno dla entuzjastów wina, jak i dla osób, które po raz pierwszy wybierają się na wycieczkę. Pozwalają one przyjrzeć się, jak winogrona zmieniają się w to, co pijemy, a także spróbować po drodze pysznych win.

Zwiedzanie winiarni – czy warto?

Jeśli chcesz poznać życie w winnicy, warto rozważyć wycieczkę. Niektórzy ludzie przemierzają wiele kilometrów, aby odwiedzić kraj winiarski i cieszyć się rozległymi krajobrazami, które otaczają te wiejskie tereny.

Wycieczki umożliwiają dostęp nie tylko do obszaru produkcji, ale także dają wgląd w to, jak powstają wina i jak smakują, zanim trafią do butelki.

Zwiedzanie winiarni – wrażenia z wyjazdu

Wycieczka ma na celu pokazanie procesu produkcji wina, od zbierania winogron do butelkowania. Przewodnik oprowadzi Cię po obiekcie i opowie, jak pozyskuje się owoce, zgniata je w prasie i poddaje fermentacji z użyciem drożdży, a następnie leżakuje przez miesiące lub lata (w zależności od rodzaju wina).

Następnie zwiedzimy miejsce, w którym napełnia się i zamyka butelki, po czym skosztujemy kilku win w strefie degustacyjnej!

Jakie atrakcje czekają na nas w winiarniach?

Można skosztować wielu różnych win, spotkać się z winiarzem i kupić butelkę lub dwie. Można też zobaczyć, jak powstaje wino od początku do końca. Wiele winnic oferuje za dodatkową opłatą wycieczki po swoich obiektach, takie jak degustacja winogron i poznawanie wszystkich aspektów produkcji wina.

Jednym z najważniejszych aspektów wizyty w winnicy jest degustacja. Można to zrobić, odwiedzając jak najwięcej win dostępnych w sprzedaży lub biorąc udział w tradycyjnych imprezach degustacyjnych, takich jak degustacje i spacery po winnicach. Zazwyczaj podczas takich imprez otrzymuje się próbki do spróbowania z różnymi potrawami, co jeszcze bardziej wzbogaca doznania!